24.11.2023 Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na „Jeżyki” czekało wiele atrakcji, już na śniadaniu zjadły misiowe kanapeczki. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, bawiły się do znanych misiowych przebojów. Tego dnia odwiedził nas również, tata Gniewomira, który zapoznał nas z zawodem fotografa, pokazując nam przeróżne fotografie rodzinne oraz krajobrazy. Maluchy mogły również, samodzielnie wykonać zdjęcie swojemu pluszowemu przyjacielowi. Zdjęcia wkleiliśmy do samodzielnie przygotowanych ramek, które były podsumowaniem zajęć z Panem Mieszkiem. Na zakończenie zajęć Pan Fotograf, wykonał nam pamiątkowe zdjęcia z misiami. Każde dziecko otrzymało medal dla swojego Pluszowego Misia. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom z grupy.

22.11.2023 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA JEŻYKÓW

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w środę 22 listopada. Nasze maluszki zaprezentowały to czego nauczyły się w przedszkolu od początku roku. Były piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka kredką przez Panią Dyrektor Joannę Konowrocką. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Bardzo dziękujemy Panu Mieszkowi, za piękne zdjęcia wykonane podczas uroczystości.

 

22.11.2023 Spotkanie autorskie z Panią Hanną Niewiadomską

W środę odwiedziła nasze przedszkole, popularna autorka wierszy dla dzieci Hanna Niewiadomska. Pani Hanna zaprezentowała „Jeżykom” wybrane wiersze ze swojej książki: „Bajczytanki Pani Hanki”. Wiersze autorki są radosne, żartobliwe, wesołe. Oprócz czytania Pani Niewiadomska bawiła się z przedszkolakami w rymowanki, przy ich użyciu napisali wspólnie wiersz.

Spotkanie to miało na celu zapoznanie z poezją Pani Hanny oraz zachęcenie przedszkolaków do słuchania, a w przyszłości do czytania książek.

 

20.11.2023 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Prawa dziecka” – Janusz Korczak

Niech się wreszcie każdy dowie

i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek,

tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni,

którym za to należą się brawa,

chcąc wielu dzieci los odmienić,

spisali dla was mądre prawa.

więc je na co dzień i od święta

spróbujcie dobrze zapamiętać:

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

a szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

i mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,

i każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,

nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,

mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,

a gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu wiersze poukładały,

prawa dla dzieci na całym świecie,

byście w potrzebie z nich korzystały

najlepiej, jak umiecie.

 

17.11.2023 Spotkanie z bajką „Drzewa”

 

14.11.2023 Koncert Papaja Kids

We wtorek 14 listopada odbył się kolejny koncert Papaja Kids „Patriotyczna piosenka przedszkolaka”. W listopadzie warto pamiętać i przekazywać wiedzę o naszych bohaterach i bogatej historii Polski. Dzięki piosenkom ułańskim, patriotycznym i przyśpiewkach wojskowych, dzieci przeniosły się w czasy bohaterskich czynów. Kolejno odkrywały obrazki z zagadkami, które przeprowadziły dzieci przez ten wyjątkowy koncert.   

10.11.2023 Dzień Niepodległości

W piątek w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie uroczystości cała społeczność przedszkolna odśpiewała o godzinie 11:11  „Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” świętowaliśmy również tego dnia Dzień Stroju Ludowego. Od samego rana można było zauważyć, że nasze przedszkolaki wyglądają wyjątkowo. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie włożone w przygotowanie strojów.

10.11.2023 Międzynarodowy Dzień Jeża

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach. Była również zabawa pt.” Na dywanie siedzi jeż….” Popołudniu zagraliśmy w Memory, ta pamięciowa gra rozwija koncentracje uwagi i cierpliwość. Na zakończenie każdy „Jeżyk” otrzymał medal.

08.11.2023 Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. Celem tego święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Tego dnia śniadanie zostało przygotowane w formie „szwedzkiego stołu”, dzieci mogły samodzielnie skomponować swoją kanapkę. Pozwalając na samodzielnie komponowanie śniadania dzieci uczą się samodzielności, nabywają umiejętności dokonywania wyboru i racjonalnego gospodarowania jedzeniem.  Przygotowane samodzielnie śniadanie było chętnie zjedzone, a jego przygotowanie dostarczyło dzieciom dużo radości. Na drugie śniadanie maluszki przygotowały samodzielnie sok z jabłek wykorzystując do tego wyciskarkę wolnoobrotową. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Po skończonej pracy nadszedł czas na degustację. Sok wszystkim bardzo smakował. Na zakończenie dnia, zjedliśmy bogate w witaminy Tortille Rolls. To był dzień pełen wrażeń kulinarnych.

25.10.2023 Koncert Papaja Kids

W środę 25 października odbył się koncert Papaja Kids „Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?” Światowy dzień zwierząt obchodzony  w październiku, to świetna okazja by zaśpiewać razem o pupilach, tych domowych jak i bardziej egzotycznych. Ten „zwierzakowy” koncert przybliżył dzieciom zagadnienie związane z opieką nad ptakami w czasie zimy, pozwolił rozwinąć wyobraźnię muzyczną przez porównywani odgłosów zwierząt do instrumentów muzycznych. W trakcie zabawy dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w lesie, które spotkać możemy na łące. Nie zabrakło również zaskakujących zagadek muzycznych. Poznaliśmy również nowy instrument: kazoo, jak również dowiedzieliśmy się czym jest beat box.

23.10.2023 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami” – zadanie 1 SENSORYCZNY TOR PRZESZKÓD

W poniedziałek „Jeżyki” wykonały pierwsze październikowe zadanie projektowe. Korzystając z darów jesieni, stworzyliśmy swoje własne sensoryczne drzewo, po którym każdy przedszkolak i nie tylko 😊 miło „maszerował”. To była świetna zabawa.

20.10.2023 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ALFABET LOGOPEDYCZNY” – zadanie 2 E-EKO-LOGOPEDIA

W piątek maluszki zrealizowały kolejne zadanie projektowe, którego celem było zapoznanie dzieci z elementami aparatu artykulacyjnego, usprawnianie motoryki małej oraz rozwijanie kreatywności. Zadaniem dzieci było stworzenie logopedycznej buźki, wykorzystując do tego materiał przyrodniczy.

19.10.2023 Spotkanie z bajką „Przygoda w zoo”

17.10.2023 Magik Konrad

12.10.2023 Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2023 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ALFABET LOGOPEDYCZNY” – zadanie 1 A-Ale Plama

W środę „Jeżyki” w ramach zajęć dodatkowych „Gimnastyka buzi i języka” prowadzonych przez P. Olgę, rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny” i zrealizowały zadanie pierwsze A-Ale Plama, którego celem były ćwiczenia oddechowe wzmacniające mięsień okrężny ust. Zadaniem dziecka było: nabrać powietrze nosem i delikatnie dmuchając przez słomkę rozdmuchać farbę, tak aby powstało piękne jesienne drzewo.

10.10.2023 Dzień Drzewa

04.10.2023 Dzień Piżamy

26.09.2023 Koncert Papaja Kids

We wtorek „Jeżyki” uczestniczyły w swoim pierwszym koncercie Papaja Kids „Bajeczny koncert”, czyli muzyczne spotkanie z postaciami z bajek. Postacie z bajek to nasi pierwsi przyjaciele, którzy kreują i tworzą nasz świat wyobraźni. Wspólnie z nimi poszukiwaliśmy dobra, walczyliśmy ze smokiem, zdobywaliśmy tajemnicze krainy. Ze swoimi ulubionymi bohaterami, przemierzaliśmy niebezpieczną drogę, pokonując w rytmie muzyki przeszkody. Za pomocą magicznej łamigłówki otworzyliśmy tajemnicze pudełko, w którym znaleźliśmy wskazówki do dalszej zabawy.

20.09.2023 Dzień Przedszkolaka

15.09.2023 Sprzątanie Świata

W piątek wzięliśmy udział w Sprzątaniu Świata. Główną ideą wydarzenia jest uczenie młodych odpowiedzialności poprzez nawyki. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem pobliskiego lasu. Udział naszych przedszkolaków w akcji z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego.

15.09.2023 Dzień Kropki

PIERWSZE KROKI W NOWE PROGI

24
Kontrast