Szanowni Rodzice

Witamy was serdecznie na naszej nowej stronie internetowej. Znajdziecie tu najważniejsze informacje z życia przedszkola.

Zapraszamy do częstych odwiedzin 🙂

Szanowni Państwo,

Dyżur wakacyjny dla Przedszkola nr 262 został zatwierdzony w terminie

I Turnusu 3 lipca – 21 lipca.

 Biuro Edukacji – Przedszkola – dyżury wakacyjne

Dyrektor Przedszkola, Joanna Konowrocka.

Z okazji Nowego Roku
pragniemy życzyć Państwu dużo zdrowia,
codziennego optymizmu i spełnienia marzeń,
pociechy z dzieci oraz wszystkiego co najlepsze.

Dyrektor Joanna Konowrocka i Personel Przedszkola nr 262

Szanowni Państwo,

Poniżej załączam dokumenty obowiązujące w roku szkolnym 2021/2022

P262_upoważnienie do odbioru dziecka_2021

P262_pakiet_wychowanków_2021

Dyrektor Przedszkola, Joanna Konowrocka.

Szanowni Państwo,

Przerwa wakacyjna została zatwierdzona w terminie od 09 sierpnia 2021r. do 31 sierpnia 2021r.

Dyrektor Przedszkola, Joanna Konowrocka.

Szanowni Państwo,

Przypominam że w dniu 31.08.2020r. przedszkole jest zamknięte. Zapraszamy wszystkie dzieci 01.09.2020r.

Poniżej załączam Państwu procedury obowiązujące w przedszkolu od 01.09.2020r.

Procedura postępowania w przypadku zagrożenia koronawirusem

załącznik nr 4 do procedury bezpieczeństwa dzieci w czasie pandemii

załącznik nr 4 do procedury przyprowadzania i odbierania dzieci w czasie pandemii

P262 zał. 1 – Ramowy rozkład dnia

P262 zał. 2 – Opłaty

P262 zał. 3 – Czego potrzebują przedszkolaki

28.08.2020r.                                                                                                                                        Pozdrawiam, Joanna Konowrocka

Radosnych wakacji

Warszawa, dn. 30.06.2020 r.

W imieniu wszystkich Pracowników Przedszkola nr 262 składamy serdeczne życzenia wszystkim dzieciom i ich Rodzicom. Życzymy słonecznych i pełnych radości wakacji.

Dyrektor, Joanna Konowrocka.

 

Przedszkola i oddziały przedszkole w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę wstępnie planujemy otworzyć od 18 maja br.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związane z funkcjonowaniem przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w trakcie epidemii COVID-19, przedstawione 30 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych, budzą wątpliwości i wymagają doprecyzowania. W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w stołecznych placówkach, samorząd warszawski musi wspólnie z dyrektorami przedszkoli opracować procedurę i nową organizację. Jest to m.in. zakup środków ochrony osobistej oraz ustalenie warunków organizacji pracy przedszkoli (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności).

Rozumiejąc, że w związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 część z Państwa zobowiązana jest wrócić do obowiązków zawodowych, zostaną podjęte wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej, w bezpiecznych warunkach, zapewnić opiekę najmłodszym warszawiakom.

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę wstępnie planujemy otworzyć od 18 maja br. Termin ten uzależniamy od uzupełnienia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego o odpowiedzi na zadane pytania oraz możliwości dokonania w tak krótkim czasie zakupu środków ochrony osobistej.

http://edukacja.warszawa.pl/

Przerwa wakacyjna w funkcjonowaniu przedszkola odbędzie się od 01.07.2020r. do 17.07.2020r. oraz 31.08.2020r.

Szanowni Państwo,

GIS wydał szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Dodatkowe Wytyczne_GIS_dla_żłobków_i_przedszkoli

Pozdrawiam, Joanna Konowrocka.

Szanowni Państwo,

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że 06.05 br. ruszają przedszkola. Niestety oprócz tej wiadomości nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych związanych z otwarciem placówki. Niedługo po tej wiadomości otrzymaliśmy informację, że Prezydent Warszawy Pan Rafał Trzaskowski wraz z innymi samorządami domagają się szczegółowych wytycznych sanitarnych oraz bezpieczeństwa niezbędnych do otwarcia placówek dla naszych dzieci. Motywują to faktem, że to rząd posiada ekspertów, którzy są w stanie ocenić ryzyko otwarcia placówek w czasie pandami. Dnia 30.04. br. otrzymaliśmy wytyczne przeciwepidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli. Przygotowanie placówki do otwarcia wiąże się z reorganizacją placówki, doposażeniem w sprzęt zgodny z wytycznymi oraz zaopatrzenie w środki ochrony m.in. maseczki, fartuchy, przyłbice, środki do dezynfekcji powierzchni oraz rąk itp. W związku z powyższym w celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dzieci oraz pracowników przedszkola, za zgodą organu prowadzącego, zostają zawieszone zajęcia w okresie od 6 maja 2020 r. do 15 maja 2020r.

Z poważaniem, Joanna Konowrocka.

Szanowni Państwo,

w związku z planowanym wznowieniem, od 18 maja br., pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych przesyłam ankietę skierowaną do rodziców.

Bardzo proszę o przesłanie skanu lub zdjęcia wypełnionej oraz podpisanej przez obojga rodziców ankiety do  6 maja do godz. 07:00 na adres: p262@edu.um.warszawa.pl .

Ankieta dla rodziców

Deklaracje/ankiety dotyczące udziału w dzieci w zajęciach obowiązują na okres 18-22 maja br. i w zależności od decyzji rządowych  będą ponownie zbierane na okres od 24 maja br.

Z poważaniem,

Joanna Konowrocka

Szanowni Państwo,

w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów.           Apel Koronawirus

Joanna Konowrocka, Dyrektor Przedszkola

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.

Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.

Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.

Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.  

Dzień dobry,

w związku z informacjami, które zostały mi przekazane przez współpracowników informuję, że w celu nawiązania kontaktu z rodzicami dzieci objętych opieką logopedyczną został udostępniony mój adres e-mail an.ton@wp.pl oraz adres strony internetowej, którą założyłam i prowadzę specjalnie dla potrzeb obecnej sytuacji https://pm12yp.webwavecms.com/

Na stronie zamieszczane są codziennie zabawy, ćwiczenia i propozycje zadań wspierające rozwój mowy dzieci i zalecane do wykonania w domu. Posługuję się własnymi materiałami językowymi, graficznymi, nagraniami audio i zdjęciami, dbając o przestrzeganie obowiązującego prawa autorskiego.

Rodzice, którzy wyrażają chęć otrzymywania materiałów zindywidualizowanych dla swoich dzieci, mają taka możliwość za pośrednictwem ww. kontaktu mailowego oraz formularza kontaktowego na stronie logopedycznej.

Z poważaniem, Anna Antoniuk – logopeda

Szanowni Państwo,

od dziś  tj. 25 marca od godz. 9.00  do 7 kwietnia br. do godz. 24:00 pod adresem: https://warszawa-dyzury.pzo.edu.pl

zostanie włączona dla rodziców możliwość wprowadzania  wniosków na dyżur wakacyjny.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji – jest to hasło wspólne dla wszystkich rekrutacji.

Rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

Z poważaniem, Joanna Konowrocka

Szanowni Państwo,

Na co dzień dochodzą do nas informacje dotyczące tego, jak nasi lekarze walczą z epidemią koronawirusa, w jaki sposób angażują się w tę niezwykle ciężką, wymagającą pracę.

Chcąc podkreślić ich ogromny wysiłek, okazać im wsparcie. Nasze Przedszkole postanowiło zorganizować akcję pt. „Korona dla Medyka”.

Odbieramy koronę wirusowi i przekazujemy ją lekarzowi, pielęgniarce, ratownikowi itd.!

Aby wziąć w niej udział należy nagrać filmik, wykonać własnoręcznie pracę plastyczną, laurkę dowolną techniką, w dowolnej formie np. życzenia, podziękowania.

Wykonane prace plastyczne powinny zostać sfotografowane, a następnie wstawione na stronę:

https://www.facebook.com/groups/197667098321588/.

Prosimy o zapoznanie się z plakatem, który znajduje się w załączniku poniżej.

korona dla medyka

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów składania wniosków/zgłoszeń rekrutacyjnych:

  •   elektronicznie – skan wniosku/zgłoszenia i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych  można wysłać drogą mailową na adres przedszkola/szkoły pierwszego wyboru.
  •   dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do przedszkola/szkoły pierwszego

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/22121_zmiana-zasad-rekrutacji-do-przedszkoli-i-i-klas

16.03.2020 r.                                                                                                                           Joanna Konowrocka Dyrektor Przedszkola

 

Szanowni Państwo,

Przesyłam w załączeniu list Pana Prezydenta

list PP. do rodziców

Joanna Konowrocka, Dyrektor Przedszkola

Szanowni Państwo,

przekazuję w załączeniu pismo Pani Renaty Kaznowskiej Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy wraz z załącznikiem „Portale edukacyjne”.

Portale edukacyjne 13 03 2020

Szanowni Państwo

Sekretariat czynny w godzinach:   08:00 – 13:00

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o składanie wniosków i dokumentów potwierdzających kryteria w zamkniętych kopertach i wkładanie do przygotowanego pojemnika.

Wniosek oraz dokumenty potwierdzające kryteria zostanie sprawdzony i zaakceptowany w ciągu 5 dni od dnia złożenia. W przypadku braku dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów – kryterium, które nie zostanie potwierdzone, nie będzie uwzględnione w rekrutacji.

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazujemy ZAKTUALIZOWANĄ informację Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Prosimy o przekazanie niniejszej informacji Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom.

Zaktualizowana informacja dot. zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach (1)

Komunikat Biura Edukacji dotyczący rekrutacji w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach.

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i  szkołach

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.

Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową,  o wysyłce dokumentów.

Joanna Konowrocka, Dyrektor Przedszkola

Szanowni Państwo,

W związku z zamknięciem Przedszkola proszę o zabranie wszystkich rzeczy dzieci z szafek ( pościeli, ubrań na zmianę, kapci, itd.).

W czasie zamknięcia cały obiekt będzie gruntownie sprzątany i dezynfekowany stąd moja ogromna prośba w dniu dzisiejszym lub jutrzejszym zabranie wszystkich rzeczy dzieci.

Przypominam że zgodnie z komunikatem z dnia wczorajszego na chwilę obecną Przedszkole jest zamknięte w dniach 16.03 – 25.03 br.

Będę Państwa informować na bieżąco poprzez e-mail i stronę internetową przedszkola.

Joanna Konowrocka, Dyrektor Przedszkola.

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do czasowego ograniczenia pracy placówek oświatowych, na chwilę obecną dysponujemy jedynie komunikatem, zamieszczonym na stronie Ministerstwa Edukacji, (link poniżej).

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Proszę o zapoznanie się z komunikatem Ministerstwa i stosowanie się do jego zapisów.

Joanna Konowrocka Dyrektor Przedszkola

 

Szanowni rodzice,

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji 2020/2021 w dniach 25 luty – 2 marca do godziny 16:00 rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają pisemną deklarację o woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 w naszej placówce. Bardzo prosimy w miarę możliwości w/w potwierdzenia do dnia 28 lutego.

Druki deklaracji dostępne są w sekretariacie lub w holu głównym obok szatni.

Zwrot deklaracji u nauczycielek lub w sekretariacie przedszkola.

Brak pisemnej deklaracji złożonej w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z uczęszczania do naszej placówki w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni rodzice !

Przedszkole nr 262 w Warszawie ogłasza konkurs na nazwę oraz logo naszej placówki.

Do udziału zachęcamy rodziców z dziećmi uczęszczającymi do naszej placówki.

Dla laureata konkursu przewidzieliśmy wyróżnienie.

Regulamin konkursu, zgłoszenie oraz karta do głosowania dostępne poniżej:

Regulamin konkursu na nazwę i logo

Karta zgłoszenia nazwy i loga

Karta do głosowania – obowiązuje od 03.03.2020r.

Dyrektor Przedszkola Joanna Konowrocka

 

KARTA KONKURSOWA

rodzinnego konkursu plastycznego dla przedszkolaków i ich rodzeństwa
„Internet nie jest zły,
kiedy wspierasz mnie Ty”

KARTA KONKURSOWA Internet nie jest zły

UWAGA RODZICE DZIECI ROCZNIKA 2014!

Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci 6-letnich

w ramach kampanii „6 – latek w szkole

odbędzie się w przedszkolu 28 stycznia o godzinie 17:30.

Na spotkaniu obecni będą:

Burmistrz Dzielnicy Wesoła, Pani Dyrektor Szkoły nr 172,

Pani Naczelnik Wydziału Oświaty,

Nauczycielki grup: Krasnale, Raki i Pani Dyrektor Przedszkola.

Zapraszam serdecznie Dyrektor Przedszkola nr 262 Joanna Konowrocka

Zdjęcia z Mikołajem

Zapraszamy rodziców grup: Myszki, Nutki, Misie i Raki po odbiór zdjęć z Mikołajem do sekretariatu przedszkola.

Komplet zdjęć 18 złotych.

Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość odbioru zdjęć bezpośrednio z grup, poza godzinami pracy sekretariatu.

Sekretarka Monika Juhnke

Piękna jest radość w Święta,

ciepłe są myśli o bliskich,

niech pokój, miłość i szczęście,

otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Cudownych, białych, miłych,

radosnych, pogodnych, spokojnych,

zdrowych Świąt upływających

we wspaniałej atmosferze,

życzy Dyrektor i personel Przedszkola nr 262

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI W „NUTKACH”

Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej grupie – 18 grudnia. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami.

Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu ,,Nutek”. Dzieci z zaangażowaniem mówiły wiersze i śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także rodziców do wspólnego śpiewania kolędy.

Dodatkowo spotkanie urozmaiciły warsztaty, na których rodzice wspólnie z dziećmi ozdobili styropianowe bombki i zawiesili na choince.

Dużo pozytywnych emocji wywołała wizyta wyjątkowego, najważniejszego dla przedszkolaków gościa – Świętego Mikołaja, który podarował ,,Nutkom” upominki.

Na zakończenie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie świąteczne w naszej grupie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują dorosłych i dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie  oraz czynny udział w spotkaniu.

Aneta Zabrodzka

PRZYGOTOWANIA ŚWIĄTECZNE „NUTEK”

Okres przedświąteczny był czasem intensywnych, ale i radosnych przygotowań do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki rozpoczęły przygotowania od sprzątania swojej sali, następnie ją udekorowały i przy pomocy cioć ubrały choinkę.

Podejmowały też rozważania na temat znaczenia i roli świąt w ich życiu. Wszystkie te działania prowadzić miały do kształtowania się atmosfery i „ducha” świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie z ciociami tworzyły drzewka świąteczne na przedszkolny kiermasz świąteczny, a także ozdabiały pierniczki, które zabrały do domu.

Podczas tych przygotowań było wiele pozytywnych emocji, a w trakcie tej twórczej pracy towarzyszyły dzieciom dźwięki tradycyjnych kolęd.

 16-20.12.2019r.                                                                                                                                                                     Aneta Zabrodzka

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA

W dniach 16 – 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się „ Jasełka”.  Tego dnia wszystkie dzieci przygotowały dla swoich najbliższych piękne występy artystyczne, a dekoracja sali  wprowadziła naszych gości  w świąteczny nastrój.  Po bardzo udanych występach naszych  dzieci, czekała na nie ogromna niespodzianka😊.  Kiedy nasi milusińscy recytowali wierszyki i śpiewali kolędy, do naszego przedszkola wielkimi krokami zbliżał się Św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Wszystkie dzieci były bardzo mile zaskoczone, nie spodziewały się tak ważnego gościa. Święty Mikołaj obdarował nasze grzeczne zuchy prezentami i zrobił sobie z nimi  pamiątkowe zdjęcia.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i udział w „ Jasełkach”.

 Marlena Michalczyk – Grupa Misie

MIKOŁAJKI W NUTKACH

Piątek – szóstego grudnia – był długo wyczekiwanym dniem przez dzieci. Tego dnia maluchy bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu i dopytywały czy Mikołaj na pewno się pojawi i czy nie zapomni odwiedzić przedszkola. „Nutki” bardzo starają się… “być grzecznymi” i doskonale wiedzą że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”.

Po śniadaniu dzieci uczyły się Mikołajkowego tańca, a następnie przystąpiły do ozdabiania Mikołajowych skarpet, które w efekcie końcowym wyglądały wspaniale i zostały powieszone na tablicy prac plastycznych w szatni. Na placu zabaw maluchy rozglądały się i nasłuchiwały radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. Niestety Mikołaj nie pojawił się. Dzieci udały się więc na obiad, a potem na poobiedni odpoczynek.

Podczas leżakowania pojawił się Mikołaj. Wszedł po cichutku do sali i nie budząc żadnego dziecka zostawił słodkie upominki dla wszystkich. Kiedy dzieci wstały nie mogły uwierzyć, że Mikołaj przyszedł akurat wtedy kiedy one spały. Zaczęły się poszukiwania śladów Mikołaja i okazało się, że na dywanie są odciśnięte stopy przybysza. Maluchy uwierzyły w końcu, że podczas ich odpoczynku odwiedził ich długo oczekiwany gość. Cieszyły się bardzo, że nie zapomniał o nich i zostawił drobne upominki. Jak się później okazało nie tylko w sali, ale także w butach.

                                                                                              Aneta Zabrodzka

W środę 27.11.2019 r. w Przedszkolu nr 262 odbył się Dzielnicowy Turniej Wiedzy Patriotycznej „KOCHAM CIĘ POLSKO” w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Turniej adresowany był do dzieci 5-letnich uczęszczających do przedszkoli w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, a jego organizatorkami były nauczycielki Aneta Zabrodzka i Sylwia Bilska-Żmuda.

Chęć udziału w konkursie zgłosiło 5 przedszkoli: Niepubliczne Przedszkole „Macierzanka”, Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, Przedszkole nr 259, Przedszkole nr 260 oraz Przedszkole nr 262.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Ewa Tucholska – Radna Dzielnicy Wesoła, Przewodnicząca Komisji Oświaty i pani Danuta Polakiewicz – kierownik Biblioteki Publicznej Filii nr 2 w Wesołej Zielonej. Komisja sędziowska oceniała: poprawność wykonywanych zadań, czas ich wykonania i umiejętność współpracy w zespole.

Turniej prowadzony był w systemie drużynowym. Drużynę stanowiło troje współpracujących ze sobą dzieci, reprezentujących jedno przedszkole. Celem turnieju było wzbudzenie u dzieci poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku do własnego państwa i jego symboli narodowych, rozbudzanie zainteresowań historią własnego kraju oraz popularyzacja tematyki polskiej.

Zmagania uczestników zostały pozytywnie ocenione przez jury i zakończyły się ogłoszeniem wyników:

1 miejsce zajęło Przedszkole nr 262

2 miejsce Przedszkole nr 259 „Leśna Bajka”

3 miejsce Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział w turnieju, a nauczyciele dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie przedszkolaków.

                                                                                             Aneta Zabrodzka

8 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci, nauczyciele jak i obsługa uroczyście odśpiewali Hymn Mazurek Dąbrowskiego.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W „NUTKACH”

W poniedziałek 25.11.2019 r. „Nutki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem: małym, dużym, bardzo dużym, białym, różowym czy brązowym. Każdy miś był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu wychowawczyni przygotowała wiele atrakcji.  Maluchy poznały historię święta, bawiły się ze swoimi misiami przy piosenkach, pląsach, zabawach ruchowych. Wykonały pracę plastyczno-techniczną metodą origami „Mój przyjaciel miś” i nauczyły się krótkiego wierszyka „Ja jestem niedźwiadek”. W tym magicznym dniu pani Intendentka zaplanowała wyjątkowe śniadanie: kanapki z „misiową” polędwicą. Po podwieczorku natomiast wychowawczyni poczęstowała maluchy misiowymi żelkami.

                                                                                  Aneta Zabrodzka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W NUTKACH

22 listopada w grupie „Nutek” odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Był to pierwszy, tak ważny występ dzieci, które w tym roku przyszły do naszego przedszkola. Maluszki były bardzo dumne z faktu, że mogą wystąpić przed swoimi rodzicami i pokazać im to, czego się dotychczas nauczyły.

„Nutki” dzielnie weszły na salę śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg”, następnie zbiorowo recytowały wiersze przeplatane śpiewem piosenek i układami tanecznymi. Zaprezentowały również instrumentalizację utworu „Clap, clap song” i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim „If your happy”.

Kilkoro dzieci nie poradziło sobie z emocjami podczas imprezy, ale większość znakomicie pokonała lęk i stres, który towarzyszy każdemu podczas występów. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia.

Za piękny występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami! 🙂

Po występie „Nutki” zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pani Dyrektor Joanna Konowrocka dokonała pasowania zaczarowanym ołówkiem, a wychowawczyni grupy Aneta Zabrodzka wręczyła każdemu dziecku dyplom i rożek obfitości. Tym sposobem maluszki zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków!

                                                                                                          Aneta Zabrodzka

GRUPA RAKI

WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Piątek 8 listopada przywitał  dzieci z grupy Raki pochmurną pogodą. Mimo to nie zraziło to dzieci do odwiedzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszawie Wesołej. Na miejscu dzieci zapoznały  się z obiektem, w którym pracują strażacy, oraz z ich ciężką i odpowiedzialną pracą. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Dzieci  podziwiały ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Dzieci ochoczo przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Zwiedziły nowoczesne, multimedialnie wyposażone stanowisko kierowania , a także izbę pamięci, w której poznały historię powstania jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wycieczka ta  bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.

08.11.2019r

Misie i Krasnale

Dzieci z grup Misie i Krasnale odwiedziły farmę „Cztery pory roku” w Powsinie. Powitano nas bardzo miło ciepłą herbatka i garścią wiedzy na temat przebiegu wizyty. Podczas odwiedzin na farmie dzieci miały okazję zobaczyć na żywo  ptactwo domowe: różne gatunki kur, kaczek oraz przepiórki i indyki. Tuż obok kurnika w małej obórce mieszkają też świnki morskie, króliki oraz świnki wietnamskie. Z wielką ochota przedszkolaki nakarmiły owieczki i baranka oraz łakoma kozę Helenkę. Dodatkowym programem było składanie życzeń u złotej rybki, mamy nadzieje że choć kilka się spełni. Ponieważ farma „Cztery pory roku” specjalizuje się również w uprawie warzyw dzieci odwiedziły niewielki ogródek gdzie zobaczyły jak rosną: marchew, buraki, pietruszka, ziemniaki czy dynie czy cukinie. Po lekcji na zewnątrz dzieci zostały zaproszone do chaty, gdzie przy kominku posiliły się ciepłą zupką. Następnie przygotowały weki oraz pyszny i zdrowy sok marchewkowo-jabłkowy. Słoiczki przyjechały z nami na pamiątkę jako komplet do dyplomu, a soczek ze smakiem spożyliśmy na miejscu. Po tak wyczerpującym dniu kiełbaska z ogniska smakowała wyśmienicie.

Wizytę w tym ciekawym miejscu zakończyły harce na placu zabaw. Z chęcią odwiedzimy farmę „Cztery pory roku” ponownie.

05.11.2019r.

NUTKI NA SPOTKANIU Z LEŚNIKIEM

4 listopada odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – leśnik. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z jego pracą, zachęcanie do opiekowania i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.

Gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki poznały zasady zachowania w lesie – zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pan leśnik zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje, obrazki, eksponaty i naturalne okazy.

                                                                                                          Aneta Zabrodzka

NUTKI NA SPOTKANIU ZE STONOGĄ JADZIĄ

4 października odwiedziły nasze przedszkole dwie wyjątkowe panie – Barbara Szelągowska autorka książek dla dzieci i Monika Jędrychowska ilustratorka tych książek. Tematem spotkania była książka „Jadzia i dobre wychowanie”.

Jadzia to duża, kolorowa i miła stonoga, która bardzo chce być dobrze wychowana, ale nie zawsze wie jak się odpowiednio zachować. Dlatego, w trakcie czytania przez autorkę książki Jadzia prosiła o pomoc dzieci. Wspólnie wyszukiwali uprzejmych zwrotów, które należy stosować na co dzień i uczyli się krótkiego wierszyka utrwalającego poznane treści. Stonoga uwielbia zagadki i z uwagą słucha opowiadań o swoich przyjaciołach. Na zakończenie zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

                                                                                                          Aneta Zabrodzka

ZAJĘCIA OTWARTE „NA STRAGANIE” W NUTKACH

Zajęcia otwarte to spotkania, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej. To czas poświęcony tylko jemu. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniają się więzi rodzinne, a rodzice dają sygnał dziecku, że to co robi codziennie w przedszkolu jest dla nich ważne.

W środę 23.10.2019 r. odbyły się zajęcia otwarte pt. „Na straganie”, na których rodzice mogli obserwować swoje pociechy. Teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez nauczycielkę w oparciu o wiersz Jana Brzechwy był częścią bloku tematycznego „Warzywa”. Celem zajęć było wdrażanie do uważnego oglądania przedstawienia oraz nazywanie warzyw i określanie ich właściwości.

Dzieci poradziły sobie znakomicie. Potrafiły nazwać obecną porę roku, wymienić jakie dary przynosi Pani Jesień, wymienić warzywa występujące w przedstawieniu, podzielić nazwy wybranych warzyw na sylaby, a także dopasować emblemat do prawdziwego warzywa. Na zakończenie zatańczyły układ taneczny do piosenki Gustavo Lima „Tche, tche rere”.

                   Aneta Zabrodzka

SPRZĄTANIE ŚWIATA W NUTKACH

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, aby przez zabawę uczyć dzieci zasad dbania o środowisko.  Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że wyrzucanie nawet pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety, dlatego już w najmłodszym wieku należy dzieciom ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w nich pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

W tym roku, w piątek 20 września „Nutki” z wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcję i dzielnie sprzątały swoją salę, w której chochliki zrobiły straszny bałagan. Dzieci były bardzo przejęte sytuacją, że podczas ich nieobecności ktoś tak strasznie napsocił. Były jednak dzielnie i sprawnie zbierały papierki, worki foliowe, kartoniki, butelki i uczyły się segregowania do odpowiednich pojemników.

Akcja odbyła się w formie zabawy. Przedszkolaki dowiedziały się, że należy dbać
o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Takie zasady wpajane są dzieciom od najmłodszych lat.

                                                                                              Aneta Zabrodzka

24
Kontrast