Galeria Biedronki

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – 16.05.2024

Dzisiaj odwiedziła nas florystka p. Agnieszka Janusek, która opowiedziała  dzieciom o swojej pracy i zainteresowaniach. Biedronki dowiedziały się, czym zajmuje się florysta ? Na czym polega jej praca?  Dzieci poznały również nazwy  kwiatów, z których będą wykonywały swoje kompozycje. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się uwagom florystki, a następnie same tworzyły swoje niezapomniane kompozycje, które wręczyły swoim rodzicom.

 
 

 

FESTIWAL TAŃCA – 10.05.2024

W piątek 10.05.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się VII Festiwal Tańca „Taneczne Talenty”. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie układu tanecznego do muzyki klasycznej.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

  1. Pan Edward Kalisz – Dyrektor Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła – PRZEWODNICZĄCY KOMISJI.
  2. Pani Kamila Żbikowska – Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Dzielnicy Wesoła.
  3. Pan Przemysław Zabrodzki – nauczyciel, instruktor tańca sportowego i właściciel szkoły tańca Power Dance.

Zgodnie z regulaminem komisja oceniała: dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania i charakter tańca, dobór strojów i ogólny wyraz artystyczny.

Naszą grupę reprezentowały: Ula, Klara, Weronika, Helena, Anastasiia i Karolina. Dziewczynki wytańczyły I miejsce w kat. dzieci 5-letnich i otrzymały pamiątkowe statuetki oraz puchar dla przedszkola. Nagrody sprawiły dzieciom wiele radości i wywołały szeroki uśmiech na ich twarzach.

Na zakończenie wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie:-)                                           

                                                                                                       

 

 

 
 
 

 

UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA – 08.05.2024

Majowe warsztaty z Panem Pawłem w Uniwersytecie Przedszkolaka  to przedostatnie w tym roku szkolnym spotkanie. Tym razem dzieci wspólnie ,,wybrały się  na księżyc”. Spotkanie z astronomią pozwoliło w nieszablonowy sposób znaleźć dzieciom  odpowiedzi na nurtujące je pytania i jednocześnie zaspokoić ich  naturalną ciekawość. Poprzez doświadczenia  dzieci dowiedziały się dlaczego księżyc zmienia swój kształt i jak daleko jest  od naszej planety, a także dlaczego księżyc świeci? Biedronki obejrzały film ukazujący start rakiety, a następnie same przystąpiły do jej wykonania. Na zakończenie spotkania każdy ,,kosmonauta” wprawiał w ruch swą rakietę. Zabawa była wyśmienita i szkoda, że zbliżamy się do końca naszej przygody:-(.

 

 

 
 
 

 

KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA WIERSZEM MALOWANA” – 07.05.2024

We wtorek 7 maja odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Recytatorski „Polska wierszem malowana”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości przed publicznością. Organizatorkami konkursu były Pani Wioletta Tosiek (Gwiazdki) i Pani Larysa Wtulich (Pszczółki). Naszą grupę reprezentowało pięcioro dzieci: Klara, Leon, Aleksander, Kostek i Niko. Dzieci zostały przygotowane do występów przez swoich rodziców. Zmagania uczestników oceniało Jury w składzie: Pani dyrektor Joanna Konowrocka, Pani Olga Wójcik – logopeda i Pani Małgorzata Zych -Lewandowska – przedstawiciel z Biblioteki. Dzieci zaprezentowały przygotowane utwory na bardzo wysokim poziomie. Oprócz recytacji można było podziwiać stroje i scenografię przygotowaną przez rodziców.

Jury przyznało nagrody w następującej kolejności: I miejsce – Klara, II miejsce – Kostek, III miejsce – Niko, IV miejsce – Leon i Aleksander.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom i zachęcamy do brania udziału w innych konkursach.

 

 

 

 
 
 

 

BIBLIOTEKA – 06.05.2024

 

 

 

 

 
 
 

 

WYCIECZKA DO LASU SOBIESKIEGO – 26.04.2024

 

 

 

 

 
 
 

 

Cała Polska Czyta Dzieciom – 24.04.2024

Dzisiaj odwiedziła nas mama Wojtka W. i przeczytała dzieciom trzy książeczki o przygodach Alberta Albertsona, bohatera szwedzkich książeczek dla dzieci. Albert mieszka wraz z tatą i kotem Puzlem. Wspólnie przeżywają wiele ciekawych i zarazem śmiesznych przygód. Chłopiec jest odzwierciedleniem dzieci, które w  jego zachowaniu rozpoznają  siebie. Biedronkom bardzo przypadły do gustu przygody Alberta.

Dziękujemy Mamie Wojtka i zapraszamy ponownie.

 

 

 

 
 
 

 

KONCERT PAPAJA KIDS – 24.04.2024

Kolejne, cykliczne spotkanie z muzykami z Papaja Kids nosiło tytuł „Do przedszkola wpadły nutki”. Artyści zaprosili dzieci do wspólnej zabawy muzycznej, podczas której przy wybranych piosenkach przedszkolaki poznawały różne zagadnienia muzyczne. Czy cała nuta jest dłuższa od ćwierćnuty? Czy pauza jest ciszą, czy dźwiękiem? Czy nutki mieszkają na pięciolinii? Jaki klucz otwiera melodię każdej piosenki? Oczywiście dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami i udzielały odpowiedzi na wszystkie:-)

 

 

 

 
 
 

 

DZIEŃ KSIĄŻKI – 23.04.2024

We wtorek 23.04.2024 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i z tej okazji odwiedziliśmy Księgarnię MAMY TO w centrum Wesołej. Pani księgarka wprowadziła dzieci w świat książki, opowiedziała o ważnych wydarzeniach w związku z obchodami tego dnia i podarowała dzieciom książki.

Dziękujemy Pani Asi i Księgarni MAMY TO i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie:-)

 

 

 

 
 
 

 

PORANEK MUZYCZNY W KOŚCIUSZKOWCU – 23.04.2024

We wtorek 23.04.2024 r. Biedronki wybrały się na wycieczkę komunikacją miejską do Klubu Kościuszkowca, gdzie miały możliwość podziwiać młodych muzyków podczas koncertu zorganizowanego przez Społeczną Szkołę Muzyczną I stopnia im. Wojciecha Kilara w Warszawie. Artyści wraz ze swoimi opiekunami przygotowali poranek muzyczny pt. „Rytm urzeka”, podczas którego dzieci poznały różne rodzaje instrumentów perkusyjnych i ich brzmienie. Najbardziej podobał im się utwór „Supermoce” grany na perkusji przez Pana Filipa Janowskiego – nauczyciela młodych talentów.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Sulikowskiej za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzykami:-)

 

 

 

 
 
 

 

TEATR TAK – 22.04.2024

Z okazji Dnia Ziemi nasze przedszkole odwiedzili artyści z Teatru Tak i przedstawili spektakl ekologiczny pt. „Śmieciaki ratują świat”. Ważny, jakże aktualny temat dotyczący nieciekawej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić. Razem z dziećmi przygotowują paradę pełną ekologicznych hasełek, które wspólnie skandując szybko zapamiętują. Śmieciaki stosują w praktyce pojęcie recyklingu i segregacji śmieci według najnowszych zasad. Podpowiadają dzieciom jak swoją postawą i działaniem mogą być eko-bohaterami, bo przecież Ziemia potrzebuje ratunku każdego dnia . Całość podszyta przebojowymi piosenkami i dowcipem. Ponadto w fabułę wplecione są elementy w języku angielskim i elementy interaktywne: gra na instrumentach czy egzamin z segregowania śmieci.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą z zakresu ekologii, a teatrzyk bardzo im się spodobał:-)

 

 

 

 
 
 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – 17.04.2024

W środowe, kwietniowe popołudnie odwiedziła nas mama Sary i przeczytała dzieciom dwie książeczki o przygodach Elmera. Elmer to słoń w kolorową kratkę, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Elmer odkrywa przed dziećmi i dorosłymi najważniejsze wartości. Jego przygody są znane przez przedszkolaków i ich rodziców na całym świecie.

Dziękujemy mamie Sary za poświęcony czas i zapraszamy ponownie:-)

 

 

 
 
 

 

UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA – 17.04.2024

Kolejne spotkanie z Panem Pawłem to spotkanie z Fizyką. Biedronki poznały magnesy i ich niesamowite właściwości. Dzieci szukały i znalazły odpowiedź na pytanie dlaczego magnesy przyczepiają się do lodówki. Dowiedziały się także, co to jest pole magnetyczne oraz jakie przedmioty reagują na magnes, a jakie na magnes pozostają całkowicie obojętne.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom:-)

 

 

 
 
 

 

TEATR GULIWER – 16.04.2024

We wtorkowy, pochmurny poranek grupa ,,Biedronek” wspólnie z innymi dziećmi z naszego przedszkola wybrała się do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.: „Obcy w lesie”.  Była to historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudził w bohaterach nieufność i niechęć do tajemniczego gościa. Wszyscy zadawali sobie pytanie kim jest obcy? I to jego obwiniali za wszystkie zdarzenia, które przytrafiły się leśnym zwierzętom. Wspólnie z królikiem, wiewiórkami dzieci rozwiązywały zagadkę i dowiedziały się, kim jest tytułowy obcy.

Spektakl to niezwykle mądra i pouczająca lekcja o tolerancji, nie tylko dla dzieci. Przedstawienie było połączeniem żywego planu oraz muppetowych lalek – leśnych bohaterów opowieści.

Biedronkom bardzo przypadło do gustu to przedstawienie.

 

 

 

 
 
 

 

KONCERT MUZYCZNY – 12.04.2024

W piątek 12.04 odbył się w przedszkolu koncert muzyczny dla dzieci „Zielona Nikola i inne piosenki” promujący płytę „Artur Gotz dzieciom”.

Artur Gotz to absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu. Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany ze scenami Warszawy (Teatr Współczesny, Teatr Kamienica, Teatr 6. piętro, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego), Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka) i Chorzowa (Teatr Rozrywki). Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

 

 

 

 
 
 

 

KONKURS PIOSENKI – „W ZDROWYM CIELE DOBRY DUCH” – 11.04.2024

W czwartek 11.04 wzięliśmy udział w IX Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „W zdrowym ciele – dobry duch” organizowanym przez Przedszkole nr 350 „Jaśminowy Gaj i Przedszkole nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu” na Warszawskiej Woli. Naszą grupę i całe przedszkole reprezentował Eryk K.-R., który zaśpiewał piosenkę Miłosza Konarskiego „Sprintem do maratonu”.

Spośród 13 uczestników Komisja wyróżniła wykonanie Eryka i przyznała mu I miejsce i „złoty mikrofon”. Jesteśmy bardzo dumni z naszego wokalisty.

Gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów. 

 

 

 
 
 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – 10.04.2024

W środowe popołudnie odwiedziła nas mama Mikołaja i przeczytała Biedronkom bajkę Braci Grimm o „Trzech Małych Świnkach”.

Baśń o trzech małych świnkach niesie uniwersalne przesłanie, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces. Jeśli wykonuje się swoje zadania byle jak, to pewne jest, że poniesie się porażkę.

Dziękujemy Pani Marcie i zapraszamy ponownie:-)

 

 
 
 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU – 02.04.2024

2 kwietnia, w ramach solidarności z osobami z autyzmem, wszyscy ubraliśmy się na niebiesko. Każda z grup wykonała piękne prace, zwracające uwagę na akceptowanie innych osób bez względu na różnice. Wszyscy obejrzeliśmy film o autyzmie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że osoba z autyzmem odbiera świat inaczej. To sprawia, że czasem to, co dla nas  jest miłe może taką osobę przestraszyć, zdenerwować, albo nadzwyczajnie ucieszyć. Dowiedzieliśmy się również, jaki symbol ma autyzm i  dlaczego kolor niebieski jest kolorem przypisanym osobom z tym zaburzeniem. To kolor nadziei i spokoju. Wszyscy uczymy się tolerancji.

 

 

 
 
 

 

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY – 21.03.2024

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia wszyscy założyli kolorowe skarpetki (nie do pary), aby okazać swoją otwartość wobec odmienności ludzi. W ten sposób budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 

 

 

 
 
 

 

POWITANIE WIOSNY- 21.03.2024

Czwartkowy poranek 21.03 upłynął w naszej grupie bardzo aktywnie. Dzieci wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Ogromne emocje wzbudziły wśród Biedronek przygotowania do tego wydarzenia. Wspólnie stworzyły Marzannę – symbol złej zimy, a po śniadaniu wraz z pozostałymi grupami ruszyły w barwnym korowodzie.

 

 

 

 
 
 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – 18.03.2024

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła Biedronki mama Uli i przeczytała książeczkę „Mała wstydnisia” Rogera Hargreavesa. Po czytaniu dzieci otrzymały od mamy drobne upominki w postaci naklejek.

Dziękujemy mamie Uli i zapraszamy ponownie:-)

 

 

 
 
 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE Z RODZICAMI – 14.03.2024

Wielkanocne warsztaty z Rodzicami zostały poprzedzone krótkim występem Biedronek nawiązującym do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Następnie dzieci wraz ze swoimi bliskimi wykonały ozdobę świąteczną wg własnego pomysłu:-)

To było miłe popołudnie. Dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas:-)

 

 

 
 
 

 

WARSZTATY DOLINA DINOZAURÓW – 14.03.2024

Podczas warsztatów dzieci nie tylko zdobyły wiedzę teoretyczną, ale także zostały angażowane do praktycznego działania i robienia eksperymentów. Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne i chemiczne. W programie były:

Dziękujemy instruktorkom z Doliny Dinozaurów za super zajęcia. Dzieci były bardzo zadowolone:-)

 

 

 

 
 
 

 

WYCIECZKA DO SENSORYSIÓW – 11.03.2024

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od wycieczki do sali zabaw Sensorysie, stworzonej z myślą o dzieciach i ich rozwoju. Sala zaprojektowana jest z użyciem nowoczesnych technologii i dostosowana do potrzeb najmłodszych, zachęca do aktywności i eksploracji świata zmysłów. W Sensorysiach dzieci mają możliwość zabawy, nauki oraz rozwijania swoich umiejętności sensorycznych poprzez interakcję z różnymi materiałami i konstrukcjami, które wpływają na ich wyobraźnię. W Sensorysiach nie brakuje rozwijających i ciekawych zajęć!  Dzieci wzięły udział w warsztatach eksperymentalnych, mających na celu rozwijanie różnych umiejętności i zainteresowań, takich jak np. kreatywność, myślenie logiczne, czy zdolności manualne. 

Biedronki wróciły z wycieczki bardzo zadowolone:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

TENIS – 07.03.2024

W czwartek 7 marca odbyły się kolejne zajęcia z tenisa. 

Biedronkom zajęcia bardzo się podobały:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

DZIELNICOWY KONKURS PIOSENKI „ZDROWYM BYĆ” – 28.02.2024

W środę 28.02.2024 r. odbył się w naszym przedszkolu Dzielnicowy Konkurs Piosenki „Zdrowym być”, w którym udział wzięły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Naszą grupę reprezentował Eryk, który w kategorii dzieci 5-letnich zajął I miejsce. 

Gratulujemy i bardzo się cieszymy:-)

 

 

 

 

 

 
 
 

 

WARSZTATY Z ARCHEOLOGIEM – 27.02.2024

Podczas zajęć przedszkolaki poznały zawód archeologa oraz dowiedziały się w jaki sposób odkrywać można bardzo dawną historię! Obejrzały narzędzia pracy prawdziwego archeologa, próbowały poskładać zniszczone zabytki w całość niczym puzzle 3D, wykonały pracę plastyczną, a wszystko po to, aby rozbudzić ciekawość do poznawania świata!

 

 

 

 

 

 
 
 

 

DZIEŃ DINOZAURA – 26.02.2024

Tego dnia dzieci przyszły ubrane w stroje z elementem „dinozaurowym” i przyniosły swoje „dinozaurowe skarby”. Podczas zajęć dowiedziały się kiedy i jak żyły dinozaury, czemu wymarły, jakie były rodzaje i czym się żywiły. Układały puzzle, grały w grę planszową, wykonały dinozaurowe opaski i zdjęcia w dinozaurowej fotobudce. To był dzień pełen wrażeń:-)

 

 

 

 

 

 
 
 

 

PAPAJA KIDS – 26.02.2024

Kolejny koncert Papaja Kids za nami. Tym razem był to „Koncert w rytmie Rock&Roll’a”. W lutym przenieśliśmy się w lata 60’te, bo właśnie wtedy powstały legendarne utwory. Dzieci poznały tamtejsze zwyczaje, dowiedziały się skąd wziął się ten skoczny rytm i nauczyły się go wyklaskiwać, a także zaznajomiły się  z postacią samego króla rock’a czyli Elvisa Presley’a.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

COOK BOOK – 23.02.2024

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cook Book Biedronki wraz z Gwiazdkami wzięły udział w warsztatach kulinarnych i wykonały zadanie „Ham and cheese snails”.

Biedronkom zajęcia bardzo się podobały:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

TENIS – 22.02.2024

W czwartek 22 lutego odbyły się kolejne zajęcia z tenisa. 

Biedronkom zajęcia bardzo się podobały:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

Cała Polska czyta dzieciom – 21.02.2024 r.

W środowe popołudnie mama Tomka przeczytała Biedronkom fragment książki „Operacja kociołek czarownicy” Jorn Lier Horsta. Dwudziesty tomik bestsellerowej serii niezwykłych przygód młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2.Tiril, Oliver i Otto szykują się na wielką imprezę z okazji Halloween, która ma się odbyć w teatrze. Przed jego budynkiem stoi kociołek czarownicy, używany do zbierania pieniędzy. Zazwyczaj jest zamknięty na kłódkę. Teraz jednak ktoś się do niego włamał, ale w kociołku wciąż jest pełno pieniędzy. Kto i dlaczego otworzył pokrywę kociołka? Tiril i Oliver rozpoczynają poszukiwania wśród strachów na wróble, nietoperzy, szkieletów, wampirów, duchów, czarownic, mumii i potworów, aby rozwiązać zagadkę.

Dziękujemy mamie Tomka i zapraszamy ponownie.

 

 

 

 
 
 

 

KOSMOS – 19.02.2024

Podczas zajęć dzieci poznawały KOSMOS. Biedronki oglądały książki, ilustracje, plakaty przedstawiające układ słoneczny. Porównywały i starały się zapamiętać wszystkie planety. Dzieci poznały również ciekawostki o planetach i sławnych Polaków związanych z kosmosem: Mikołaja Kopernika i Mirosława Hermaszewskiego. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych ” W kosmosie”, układały puzzle z fotografią kosmosu. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne wykonanie rakiety i wcielenie się w rolę  kosmonauty. Na koniec, każde dziecko wykonało pamiątkowe zdjęcie z rakietą. To była super przygoda:-)

 

 

 

 

 

 
 
 

 

UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA – 15.02.2024

W czwartek 15 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uniwersytet Przedszkolaka. Tym razem było to spotkanie z historią, podczas którego dzieci przeniosły się w czasie, aż do starożytności! Przyjrzały się antycznej Grecji i zorganizowały swoją Olimpiadę!

Biedronkom zajęcia bardzo się podobały:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

BIBLIOTEKA – 12.02.2024 r.

W poniedziałek Biedronki wybrały się na kolejne spotkanie do Biblioteki. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych i zachęcanie dzieci do wypożyczania i czytania książek. Zajęcia inspirowane były wierszem Jana Brzechwy – Natka Szczerbatka. Dzieci dowiedziały się ile jest mlecznych zębów i jak należy o nie dbać. Wykonały naszyjniki z różnej wielkości „kłów”, które mają przypominać im jak ważne jest mycie zębów.

Na zakończenie spotkania Biedronki samodzielnie wybrały interesujące je książki, które wypożyczyły do domu:-)

Kolejne spotkanie za miesiąc:-)

 

 
 
 

 

 09.02.2024r. –  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dnia 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia nasza stołówka zamieniła się w prawdziwą włoską pizzerie. Najstarsze grupy miały okazję dowiedzieć się jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Biedronki i Gwiazdki stworzyły smakowicie wyglądające placki, używając do tego niezbędnych składników: passaty, warzyw i sera.. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, własnoręcznie zrobionej pizzy na podwieczorek. To był niezwykle smakowity dzień!

Zapraszamy do galerii na fotorelację.

 

 

 
 
 

 

 07.02.2024r. –  Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych „Emocje”

W poniedziałek gościliśmy lubiany przez dzieci  zespół – Małą Orkiestrę Dni Naszych. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać, wyrażać i regulować emocje. Pomocne w tym były wesołe piosenki, które pomagały dzieciom odnaleźć się w świecie pełnym różnorodnych uczuć. Dzięki piosenkom uczyły się, w jaki sposób poradzić sobie z napływającymi emocjami w niekrzywdzący ich ani innych sposób.

 

 

 
 
 

 

BAL KARNAWAŁOWY  – 01.02.2024

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a najważniejszym elementem tego okresu jest bal karnawałowy. To dzień niezwykły dla przedszkolaków, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 1 lutego 2024 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zabawa była przednia, a poza tym przedszkolaki miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych, zdjęcia grupowego oraz zdjęć w fotobudce 360.

 

 

 

 
 
 

 

,,Cała Polska czyta dzieciom” – 31.01.2024 r.

Ostatniego stycznia odwiedził naszą grupę Tata Uli. Przeczytał dzieciom bardzo edukacyjną eko-książeczkę Anity Głowińskiej pt.: ,,Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami.?” Główna bohaterka wraz z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju trafiały do odpowiednich pojemników. Potem wspólnie wybrały się na zakupy. Odwiedziły aptekę, w której oddały przeterminowane leki, a potem wybrały się do sklepu. Kicia Kocia zwróciła uwagę, jak istotne jest korzystanie z toreb wielokrotnego użycia i jak ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci oraz dbanie o jak najoszczędniejsze używanie plastikowych opakowań.

Dziękujemy Tacie Uli i zapraszamy ponownie.

 

 

 

 
 
 

 

KONCERT  – 29.01.2024

W poniedziałek 29 stycznia odbył się w przedszkolu koncert muzyczny Papaja Kids „Karnawał na statku”, czyli muzyczna podróż po świecie. Podczas koncertu zespół zabrał dzieci na statek i wspólnie przemierzali morze w poszukiwaniu nowego lądu. W krajach, w których się zatrzymywali odkrywali nieznane dotąd rytmy i melodie. Dzięki lunecie w Amerce Północnej odkryli Statuę Wolności, 
Wspólnie z tradycyjną kapelą Mariachi poznali kulturę Meksyku. W Afryce zaśpiewali w języku suahili, a w Hiszpanii zagrali na kastanietach.
Było bardzo egzotycznie, tanecznie i śpiewająco, jak na karnawał przystało:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 11.01.2024

W czwartek 11 stycznia Biedronki wystąpiły dla niezwykłej publiczności – swoich babć i dziadków z okazji zbliżającego się Ich święta. Zaprezentowały swoje umiejętności przedstawiając Jasełka, a także wierszyki i piosenki o babci i dziadku. Po występach dzieci wręczyły gościom przygotowane własnoręcznie prezenty i zaprosiły do wspólnej zabawy.

To było wyjątkowe przedpołudnie spędzone w gronie ukochanych Babć i Dziadków:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA – 04.01.2024

W czwartek 4 stycznia po obiedzie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Uniwersytet Przedszkolaka. Tym razem było to spotkanie z Biologią, podczas którego dzieci poznały bliżej organizm ludzki. Na przykładzie edukacyjnej makiety poznały najważniejsze narządy wewnętrzne. Na części warsztatowej dowiedziały się jak działają płuca,  jaką drogę przemierza w naszym organizmie ciastko, gdy je już pogryziemy i przełkniemy oraz kolorowały jeden z organów ludzkich – serce.

Biedronkom zajęcia bardzo się podobały:-)

 

 

 

 

 
 
 

 

24
Kontrast